Бухгалтерський аутсорсинг - відносно нове поняття на українському ринку послуг

Сучасний бізнес, зрозуміло, повинен залежати значною мірою від того, наскільки професійно і добре ви виконуєте вашу основну роботу - щось виготовляєте, продаєте чи надаєте послуги. Однак більшість організацій, відповідно до вимог законодавства, обтяжені різноманітними непрофільними, але теж важливими для нормального функціонування фірми службами, які "з’їдають" левову частку прибутків і потребують виробничих чи офісних площ.

Однією з таких непрофільних служб найчастіше за все є бухгалтерія, яка веде всі важливі облікові процеси, починаючи з організації обліку, та закінчуючи контролем за здійсненням усіх облікових операцій. Зваживши всі "за" і "проти", деякі організації замовляють популярну останнім часом послугу - бухгалтерський аутсорсинг. В Україні, зокрема, однією з перших послуги бухгалтерського аутсорсингу запропонувала компанія EBS, яка також займається наданням консалтингових послуг у різних сферах бізнесу.

З англійської аутсорсинг (outsourcing) можна перекласти як "використання чужих ресурсів". У сфері бізнесу поняття аутсорсингу означає передачу певних виробничих чи бізнес-процесів іншій компанії, що спеціалізується саме у цій сфері.

Бухгалтерський аутсорсинг уже давно з успіхом використовують закордонні компанії. Таким чином вони можуть безпосередньо займатись своєю профільною діяльністю, не відволікаючись на ведення бухгалтерії. В Україні таких фірм значно менше, основні аргументи "проти" - це відсутність досвіду співпраці з аутсорсинговими компаніями, а також вимога надавати аутсорсеру конфіденційну інформацію. Потрібний досвід, однак, поступово напрацьовується, а довіра до професійно наданих спеціалізованих послуг зростає.

Які ж переваги має бухгалтерський аутсорсинг?

- першою і основною перевагою є, як не дивно, вартість послуг. Аутсорсинг вартує дешевше, ніж сукупна зарплатня штату бухгалтерів, всі необхідні відрахування, лікарняні та відпустки, місце в офісі, техніка та меблі тощо;

- бухгалтерський аутсорсинг надається безперебійно, без відпусток та лікарняних;

- значно економиться час керівника;

- усі права, обов’язки та відповідальність сторін закріплюються договором, що має юридичну силу;

- відсутні витрати на спеціалізоване бухгалтерське програмове забезпечення, яке необхідно щороку оплачувати;

- через специфіку законодавства України штатні бухгалтери повинні часто проходити підвищення кваліфікації, щоб бути обізнаними з усіма нюансами своєї професії; в бухгалтерському аутсорсингу така обізнаність і великий досвід роботи є професійним обов’язком виконавця.

Знову ж, звертаючись до досвіду західних компаній, зазначимо, що особливо часто бізнес потребував і потребує послуг бухгалтерського аутсорсингу в часи криз, коли підприємства змушені шукати способи скорочення витрат і оптимальні шляхи розвитку, активніше боротися з конкуренцією. Саме бухгалтерський аутсорсинг та інші послуги, що віддаються у роботу спеціалізованим фірмам, допомагають тримати бізнес на плаву, не відволікаючись на зайве.